• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік призовників та військовозобов’язаних за зміненими правилами

14.04.2019 841 0 0

Ця консультація спрямована на допомогу працівникам кадрових та економічних служб установ для забезпечення коректного ведення обліку осіб, які проходили чи проходитимуть службу у військових формуваннях. Акцентовано увагу на новаціях, нещодавно запроваджених згідно з урядовими рішеннями.

Минулого року ми вже приділяли увагу питанню ведення військового обліку, детально пояснюючи, як саме він ведеться, кого стосується та хто за нього відповідає (див. «Захист держави – обов’язок громадян», «Забезпечення функціонування системи військового обліку громадян», «Ведення військового обліку: на кого покладається та як оплачується», «Контроль ведення військового обліку», «Відповідальність за порушення правил військового обліку»).

Постановою КМУ від 06.02.19 р. № 74 (далі – Постанова № 74), яка набула чинності з 14.02.19 р., унесено суттєві зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов‘язаних, затвердженого постановою КМУ від 07.12.16 р. № 921 (далі – Порядок № 921). Розглянемо їх детально.

Які категорії осіб підлягають військовому обліку установами?

Відповідно до Закону від 25.03.92 р. № 2232-ХІІ «Про військовий обов‘язок і військову службу» (далі – Закон № 2232) об‘єктами військового обліку є призовники (особи, приписані до призовних дільниць) та військовозобов‘язані (особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави).

Порядок № 921 конкретизує цю норму. Зокрема, до переліку згаданих осіб належать призовники віком від 17 до 27 років (раніше – від 18 до 27 років), які:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали