Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Трудові відносини в контексті реорганізації медзакладів

21.09.2017 402 0 1

Медзаклади – КНП: перехідний період

Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік

Одним із організаційних та процедурних питань, що стосуються реорганізації медичних закладів, є працевлаштування працівників. Яке нормативно-правове підґрунтя вирішення цього питання, як воно вирішується, які гарантїї надаються працівникам державою, розглянемо в цій консультації.

Заклади медицини повинні забезпечити конституційне право населення на охорону здоров’я шляхом надання необхідних медичних послуг. Знаємо, що з ухваленням Закону від 06.04.17 р. № 2002-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров‘я» (далі – Закон № 2002) розпочинається реорганізація існуючих закладів охорони здоров‘я (далі – ЗОЗ) та перетворення їх на підприємства – казенні чи комунальні некомерційні.

Керуючись нормами ст. 64 Господарського кодексу (далі – ГК), новостворене підприємство має самостійно встановити чисельність працівників і штатний розпис. Звісно, у ході перетворення ЗОЗ на медичні підприємства відповідальні особи ретельно переглядають та аналізують штатний розпис колишнього ЗОЗ на предмет того, чи доцільним є залишати в новому штаті всі структури та посади. У будь-якому разі пріоритетними мають бути вимоги щодо наявності у штатному розписі підприємства саме тих посад, які зможуть забезпечити його повноцінне функціонування. Щодо конкретизації посад, то підходи є аналогічними, однак важливим є надання переваг лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу, які надаватимуть пацієнтам високоякісні послуги.

Керівникові новоствореного підприємства радимо зберегти якомога більше справжніх професіоналів, які сумлінно виконують покладені на них обов‘язки, готові вдосконалювати свої знання та навички, уміють та бажають працювати з населенням будь-яких категорій, готові до новацій тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали