Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи вважається переведенням перейменування посади «інженер цивільної оборони» на «фахівець із цивільного захисту»?

У штатному розписі закладу охорони здоров’я було затверджено посади начальника штабу цивільної оборони та інженера штабу цивільної оборони. Після внесення змін до Національного класифікатора ДК 003:2010 (далі – Класифікатор) перед керівництвом закладу постали питання: чи можливо замість двох зазначених посад увести до штатного розпису дві посади фахівця з питань цивільного захисту; як визначити посадовий оклад такого фахівця; чи вважатиметься зміна назви посади переведенням працівника?

Дійсно, наказом Мінекономрозвитку від 02.09.15 р. № 1084 унесено зміни до Класифікатора. Зокрема, скасовано професійну назву роботи «начальник штабу цивільної оборони» за кодом 1210.1 (професійне угрупування «Керівники підприємств, установ та організацій»). Натомість професійну назву роботи «фахівець із цивільної оборони» з кодом 2149.2 (професійне угрупування «Професіонали, інженери» (інші галузі інженерної справи) замінено «фахівець із питань цивільного захисту».

З огляду на зазначене у штатних розписах закладів охорони здоров’я необхідно замінити посади «начальник штабу цивільної оборони» та «інженер штабу цивільної оборони» на посаду «фахівець із питань цивільного захисту».

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності»), затвердженого наказом Мінпраці та соцполітики від 29.12.04 р. № 336, фахівець у межах своїх обов’язків здійснює аналітичні, контрольні та облікові операції, підготовку необхідних відгуків, оглядів, висновків із питань виконуваної роботи, готує матеріали для аналізу, розроблення проектів нормативних та організаційно-методичних документів, графіків роботи, замовлень, заявок, інструкцій, пояснювальних записок, карт, схем та іншої технічної документації тощо.

Назва професії «Фахівець» може бути розширена за потребою користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності. Наприклад, «Фахівець з інформаційного забезпечення», «Фахівець відділу зв’язків із громадськістю» тощо.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали