Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Розрахунок відпусткових: коли слід застосовувати коефіцієнт коригування?

31.05.2018 4770 0 2

Як піти у відпустку у 2019

До яких складових заробітку за розрахунковий період застосовується коефіцієнт коригування для визначення суми відпусткових? За яких умов здійснюється таке коригування?

Для розрахунку оплати часу відпустки важливим моментом є коригування виплат розрахункового періоду на коефіцієнт підвищення тарифних ставок і посадових окладів.

Правила коригування встановлено в п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), а саме:

  • виплати розрахункового періоду підлягають коригуванню в разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів працівників установи відповідно до актів законодавства;
  • якщо підвищення відбулось у розрахунковому періоді – коригуються виплати розрахункового періоду за період до підвищення;
  • якщо підвищення відбулось у періоді, протягом якого зберігається середній заробіток (наприклад, під час відпустки працівника), – коригується середня зарплата, нарахована із дня підвищення тарифних ставок (окладів).

Звертаємо увагу, що п. 10 Порядку № 100 не містить жодних обмежень щодо коригування складових заробітку розрахункового періоду. Тому коефіцієнт підвищення застосовується до всіх виплат, зокрема: оплати відпустки, допомоги з тимчасової непрацездатності, премії, доплати до мінімальної зарплати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали