• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перевірки Держпраці від А до Я

19.07.2018 3954 0 1

Спецтема Де закінчується мораторій

Із 16.05.17 р. набула чинності постанова КМУ від 26.04.17 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280). Цією постановою затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок контролю) та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок нагляду). Відповідно до Порядку контролю головними пріоритетами інспекторів праці визначено профілактичну роботу та консультування роботодавців.

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється інспекторами праці Державної служби з питань праці (далі – Держпраці) та її територіальних органів і виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань (п. 2 Порядку контролю).

Інспектори Держпраці контролюють трудове законодавство в повному обсязі, а інспектори праці виконавчих органів рад – тільки з питань своєчасної та в повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин (п. 3 Порядку контролю).

Повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням, форму якого затверджено наказом Мінсоцполітики від 24.05.17 р. № 866. Службове посвідчення має вигляд книжки розміром 60 х 90 мм у твердій обкладинці темно-червоного кольору. Внутрішні сторінки посвідчення виготовлені із захищеного паперу з фоновою сіткою червоного кольору. На лицьовому боці службового посвідчення розміщено виконані тисненням фольгою золотого кольору зображення малого Державного Герба України та одним рядком слова «Інспектор праці».

Важливо: Держпраці веде реєстр посвідчень інспекторів праці. Інформацію про видані посвідчення розміщено на веб-сайті служби в розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю». Відсутнє в реєстрі посвідчення вважається недійсним (п. 3 Порядку контролю).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали