• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ухвалено рішення про перерахунок та індексацію пенсій

06.03.2019 2228 0 0

Норми пенсійного законодавства продовжують удосконалюватися. Нещодавно запроваджено нові правила перерахунку пенсії, її індексації, а також передбачено виплату доплати до пенсії. Розглянемо ці зміни детально.

Насамперед нагадаємо, що проведення індексації та перерахунку пенсії передбачено ст. 42 Закону від 09.07.03 р. № 1058-ІV «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058). Тобто саме для забезпечення індексації пенсії щороку мають перераховуватись раніше призначені пенсії шляхом збільшення показника середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі – показник середньої зарплати).

Згідно з ч. 2 ст. 42 Закону № 1058 показник середньої зарплати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 % показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 % показника зростання середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Цією ж статтею Закону № 1058 передбачено, що розмір, дату і порядок цього збільшення має визначати Кабмін.

Постановою КМУ від 20.02.19 р. № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» (далі – Постанова № 124) передбачено проведення перерахунку та індексації пенсій у поточному році і затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» (далі – Порядок № 124). Порядок, згідно з яким раніше провадився перерахунок пенсій, а саме затверджений постановою КМУ від 12.07.17 р. № 795, утратив чинність.

Отже, Пенсійний фонд згідно з п. 5 Постанови № 124 має забезпечити перерахунок пенсій із 01.03.19 р. Зауважимо, що такий перерахунок здійснюватиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої зарплати в розмірі 1,17.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали