• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи застосовують ПСП в умовах неповного робочого часу?

27.02.2019 878 0 0

Оплата праці по професіях та галузях бюджетників: запитання - відповіді

Чи можуть скористатися загальною податковою соціальною пільгою (далі – ПСП) працівники, що працюють на умовах неповного робочого часу?

Так, можуть. Пояснимо чому.

Питання державного і договірного регулювання прав працівників на оплату праці та їх захисту регламентуються КЗпП та іншими нормативно-правовими актами.

Так, ст. 56 КЗпП, зокрема, передбачено, що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, якщо в установі працівник працює неповний робочий день за трудовим договором (контрактом) і отримує зарплату, розмір якої не перевищує 2 690 грн. за місяць, то він має право на застосування загальної ПСП. Слід зауважити, що водночас мають бути дотримані всі вимоги ст. 169 Податкового кодексу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали