• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи застосовувати ПСП до зарплати сумісника?

27.02.2019 327 0 0

Оплата праці по професіях та галузях бюджетників: запитання - відповіді

Чи правомірно застосовувати податкову соціальну пільгу (далі – ПСП) до заробітної плати зовнішнього сумісника?

Так, правомірно, але за певних умов.

Відповідно до ч. 2 ст. 21 КЗпП працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці укладанням трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Згідно зі ст. 1021 КЗпП працівники, які працюють за сумісництвом, одержують зарплату за фактично виконану роботу.

ПСП застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як зарплата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму (далі – ПМ), що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (пп. 169.4.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали