• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Право бухгалтера на відпустки за умови праці

25.03.2019 2670 0 1

Як піти у відпустку у 2019

Про право бухгалтерів на отримання додаткових відпусток за двома підставами

Законодавством передбачено додаткові оплачувані відпустки, зокрема, за ненормований робочий день та за роботу на комп‘ютері. Розглянемо особливості їх надання бухгалтерам бюджетних установ.

Гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок їх надання установлює Закон від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504).

Одним із видів відпусток є щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. Згідно зі ст. 8 Закону № 504 вона надається, зокрема, працівникам з ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів (далі – к. д.).

Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці затверджено наказом Мінпраці та соцполітики від 10.10.97 р. № 7 (далі – Рекомендації № 7). За визначенням цього документа ненормованим робочим днем є особливий режим робочого часу, що встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу, і ця робота не вважається надурочною. Міра часу у такому разі визначається не лише тривалістю робочого часу, а й колом обов‘язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали