• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заохочення та дисциплінарна відповідальність працівників

26.06.2019 490 0 0

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина сьома)

Трудове законодавство вимагає від працівників чесно і сумлінно ставитися до своїх посадових обов’язків, своєчасно й точно виконуючи розпорядження роботодавця, дотримуватися вимог щодо трудової дисципліни та охорони праці. За результатами роботи працівник може бути заохочений у порядку, установленому законодавством та внутрішніми документами роботодавця, або притягнутий до дисциплінарної відповідальності.

Основні права та обов’язки працівників установ, організацій (далі – установи), незалежно від їх форми власності, а також роботодавців визначено у КЗпП. Питання заохочення за сумлінну роботу та застосування стягнень за порушення трудової дисципліни регламентовано гл. Х «Трудова дисципліна» КЗпП.

Крім того, нормативним актом, яким урегульовано трудові відносини, є Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для робочих і службовців підприємств, установ, організацій, затверджені постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.84 р. № 213 (далі – Типові правила № 213). Зазначений документ дістався Україні у «спадок» з часів СРСР, однак не втратив своєї чинності (постанова Верховної Ради від 12.09.91 р. № 1545-XII «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР»).

На підставі Типових правил № 213 трудовий колектив, за поданням роботодавця та профспілкового комітету (за його наявності) затверджує власні правила внутрішнього трудового розпорядку для установи. Типові правила № 213 регламентують порядок прийому і звільнення працівників, основні обов’язки роботодавця і працівників, режим робочого дня, а також установлюють заходи заохочення за позитивні результати в праці та заходи впливу за порушення трудової дисципліни.

В окремих структурах і органах (відомствах) для певних категорій працівників можуть діяти власні статути та положення про трудову дисципліну. Такі документи можуть визначати більш суворі, ніж правила внутрішнього трудового розпорядку, види дисциплінарних стягнень, а їх оскарження можливе лише до вищого органу управління в установленому порядку.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали