• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи підлягають коригуванню відпусткові в разі присвоєння працівникові педзвання

15.06.2020 299 0 0

Ні, підвищення за педзвання, присвоєне за підсумками атестації, хоча й збільшує ставку зарплати, не є підставою для коригування відпусткових. Пояснимо чому.

Атестація керівників гуртків здійснюється зазвичай раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.10 р. № 930 (далі – Типове положення № 930). За результатами атестації таким працівникам установлюються нові тарифні розряди, присвоюються педагогічні звання.

Тож за результатами атестації керівникам гуртків, які досягли високих показників у роботі, мають найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту, здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами, присвоюється педагогічне звання «керівник гуртка – методист» (п. 5.1 Типового положення № 930). Розмір такого підвищення згідно з п. 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі – Інструкція № 102), становить 10 % посадового окладу (ставки зарплати).

Як зазначено в п. 24 Інструкції № 102, підвищення ставок зарплати за звання, присвоєні за наслідками атестації, здійснюється лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.

Місячна зарплата педагогічних працівників, зокрема керівників гуртків, на навчальний рік визначається станом на 1 вересня в тарифікаційному списку закладу освіти. Протягом навчального року до тарифікації можуть уноситися зміни, зокрема пов’язані із присвоєнням звань, що дають право на підвищення ставок і посадових окладів (п. 5 розд. I Інструкції № 102).

Як випливає із запитання, керівникові гуртка в міжатестаційний період присвоєно педзвання «керівник гуртка – методист». До тарифікації такі зміни вносяться на підставі відповідного наказу по закладу освіти. За наказом здійснюється і підвищення ставки зарплати із дня присвоєння звання (пп. «г» п. 5 Інструкції № 102).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали