Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи сплачується ЄСВ із сум компенсації за невикористану відпустку?

Під час перевірки установи ревізорами було зроблено висновок про допущення незаконних видатків у розмірі ЄСВ, нарахованого (та сплаченого) на суми компенсації за невикористану колишнім працівником відпустку наступного дня після дня його звільнення? Чи правомірні висновки контролерів?

Насамперед згадаймо норми п. 35 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ від 20.04.06 р. № 550, що є чинним на сьогодні. Згідно із цим пунктом виявлені порушення законодавства, допущені об’єктом контролю, фіксуються в констатуючій частині акта ревізії з обов’язковим посиланням на норми законів чи інших нормативно-правових актів, які порушено.

А в ситуації, що розглядається, установа не порушила жодної норми законодавства. Навпаки, вона діяла згідно з нормою абзацу другого ч. 2 ст. 7 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464), що передбачає нарахування ЄСВ на заробітну плату за відпрацьований час, нараховану колишнім працівникам після їх звільнення. При цьому виходили з того, що сума компенсації за невикористану відпустку включається до складу заробітної плати як гарантована виплата (ст. 2, 12 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці») та визначається саме за відпрацьований час від дати початку останнього робочого року до моменту звільнення.

Такий підхід підтверджується й нормами п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, де йдеться про обчислення середньої зарплати для оплати часу відпусток, а також суми компенсації за невикористані відпустки, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, тобто за відпрацьований час.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали