• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи платити премії до ювілеїв в умовах економії коштів?

Анна Лобатюк

09.10.2015 2532 0 0

Чи можливе в умовах економії бюджетних коштів преміювання працівників до їх ювілейних дат?

У п. 20 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених постановою КМУ від 01.03.14 р. № 65 (далі – Заходи № 65), заборонено використовувати кошти для проведення заходів із відзначення пам‘ятних та історичних дат, ювілеїв підприємств, установ та організацій, а також ювілеїв і вшанування пам‘яті видатних осіб та інших подій.

Однак це не означає припинення виплати такої складової заробітної плати працівників установ, закладів, як премія у зв‘язку з їх особистою ювілейною датою (виповненням 50, 55, 60, 70, 75 років тощо). Виплата установою премій працівникам не належить до вищезгаданих заходів. Обґрунтуємо це.

Що стосується заходів, зазначених, зокрема, у п. 20 Заходів № 65, то для їх здійснення складається кошторис. Дійсно, при проведенні святкування з нагоди пам‘ятних, історичних дат (як країни, так і закладу, установи) виникне необхідність придбання вітальних листівок, рекламних буклетів, води, квіткової продукції, сувенірів відповідно до цього кошторису.

При цьому згідно із Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333 (далі – Інструкція № 333), такі поточні видатки провадяться за кодом 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар», а оплата послуг із харчування на період проведення заходу, плата за оренду приміщень (у т. ч. для короткострокового користування), транспортних засобів усіх видів (у т. ч. автомобілів, літаків) – за кодом 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Щодо культурно-мистецького напрямку, то згідно з Інструкцією № 333 програми і заходи в галузі культури та мистецтва і засобів масової інформації, видатки на проведення культурно-мистецьких акцій, офіційних державних заходів відображаються за кодом 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали