• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відпустка у працівників тубдиспансера у питаннях та відповідях

Яка тривалість відпустки дієтсестри тубдиспансеру?


Штатним розписом тубдиспансеру передбачено посаду «сестра медична з дієтичного харчування». Чи має право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів працівниця, яка обіймає таку посаду?


Згідно із Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору.

Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону від 05.07.01 р. № 2586-III «Про протидію захворюванню на туберкульоз» на щорічну відпустку тривалістю до 36 календарних днів мають право працівники протитуберкульозних закладів, зазначені в ч. 1 ст. 22 цього Закону, а саме:

  • які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз;
  • працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять; здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі.

У Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78. Охорона здоро­в’я), затвердженому наказом МОЗ від 29.03.02 р. № 117, посаду «сестра медична з дієтичного харчування» віднесено до категорії «фахівці». Її завданнями та обов’язками є:

  • визначення складу, енергетичної цінності окремих страв та добових раціонів, потреби хворих в основних харчових продуктах;
  • складання меню-розкладки та оформлення технологічних карток страв;
  • здійснення контролю за приготуванням їжі;
  • відбір контрольних проб готових страв;
  • організація харчування тяжкохворих;
  • контроль складу та якості продуктів харчування в «передачах» хворим тощо.

Виходячи з викладеного, сестра медична з дієтичного харчування не має права на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів, якщо в її посадовій інструкції не передбачено безпосереднього догляду за хворими, наприклад їх годування.

Чи має право на додаткову відпустку за шкідливі умови дезінфектор тубдиспансеру?


Чи має право дезінфектор тубдиспансеру на додаткову відпустку тривалістю 4 календарних дні за шкідливі та важкі умови праці?


Списки виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджено постановою КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (далі – Постанова № 1290).

У п. 116 розд. XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці (додаток 2 до Постанови № 1290) передбачено право на додаткову відпустку тривалістю 7 календарних днів дезінфектора, зайнятого роботами на вогневій, камерній і профілактичній дезінфекції, дезінсекції, дератизації в лікувально-профілактичних установах.

Відповідно до наказу МОЗ від 28.10.02 р. № 385 «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» протитуберкульозні диспансери відносяться до лікувально-профілактичних закладів.

Конкретна тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

Отже, тривалість додаткової відпустки дезінфектора тубдиспансеру залежить від норм колективного договору цього закладу та часу зайнятості його у шкідливих умовах праці відповідно до атестації робочого місця.

На цю тему: «Як установити тривалість робочого часу працівникам тубдиспансеру?»

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали