• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Особливості преміювання працівників держорганів

16.08.2018 419 0 0

У складі держорганів працюють особи з різними повноваженнями та статусом, тож їхній заробіток безпосередньо залежить від виконуваних ними функцій. Розглянемо, як впливають покладені на таких працівників обов’язки на розмір премії, що може їм виплачуватись.

Умови оплати праці держслужбовців на сьогодні встановлюються відповідно до вимог ст. 51–52 Закону від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889). Цим посадовцям виплачується посадовий оклад, надбавка за вислугу років, надбавка за ранг держслужбовця, виплати за додаткове навантаження, а також премії (у разі встановлення).

У ч. 3 ст. 50 Закону № 889 зазначено, що премії держслужбовцям призначаються за результатами їх роботи та щорічного оцінювання. Зокрема, преміювання здійснюється:

  • за результатами щорічного оцінювання службової діяльності, тобто премія може виплачуватися залежно від одержаних держслужбовцем оцінок його роботи протягом відповідного року;
  • відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи держоргану. Ідеться про місячну або квартальну премію. Слід розуміти, що підставою для її виплати слугуватиме саме внесок посадовця, завдяки якому держорган забезпечує якісне та своєчасне виконання покладених на нього функцій та завдань.

Виходячи з положень ст. 52 Закону № 889, премії держслужбовцям установлюються керівником держслужби згідно з умовами та розмірами, передбаченими локальним положенням про преміювання відповідного держоргану, розробленим згідно з Типовим положенням. Типове положення про преміювання державних службовців органів державної влади, інших державних органів, їхніх апаратів (секретаріатів) затверджено наказом Мінсоцполітики від 13.06.16 р. № 646 (далі – Типове положення № 646). Поширюється воно на держслужбовців категорій «Б» і «В».

Порядок преміювання державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А», затверджено постановою КМУ від 18.01.17 р. № 15. Він визначає механізм виплати премії міністрам, держсекретарям, іншим керівникам центральних органів виконавчої влади, а саме розмір премії, якими посадовими особами вона визначається та як погоджується.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали