• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Визначено умови оплати праці держслужбовців, зарахованих за штат

27.12.2019 584 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)

Останнім часом зазнали суттєвих змін норми законодавства стосовно проходження та припинення держслужби. Розглянемо, як на сьогодні має оплачуватися праця осіб, зарахованих за штат держоргану.

Законом від 19.09.19 р. № 117-ІХ (далі – Закон № 117) унесено зміни до деяких законів України щодо перезавантаження влади, серед яких і Закон від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 889). У ньому вперше запроваджено таке звільнення, як зарахування держслужбовця за штат держоргану.

Нагадаємо: ідеться про звільнення з ініціативи суб’єкта призначення осіб із посади держслужби категорії «А» протягом чотирьох місяців із дня призначення прем’єр-міністра України або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (далі – ЦОВВ) чи керівника держоргану. Такі посадовці продовжують перебувати на держслужбі, виконуючи обов’язки держслужбовця в межах, визначених керівником відповідного держоргану, щонайбільше впродовж шести місяців із дня звільнення з посади. Такі новації передбачено ч. 1 ст. 871 Закону № 889.

З набуттям чинності Закону № 117, тобто з 25.09.19 р., згідно з оновленою ст. 6 Закону № 889 до категорії «А» належать посади:

  • керівник апарату Верховної Ради та його заступники;
  • керівник апарату (секретаріату) постійно діючого допоміжного органу, утвореного Президентом (наприклад, Офіс Президента);
  • держсекретар Кабміну та його заступники, держсекретар міністерства;
  • керівник ЦОВВ, який не є членом Кабміну, та його заступники;
  • керівник апарату Конституційного Суду, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів та його заступники, керівник секретаріату Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та його заступники, голова Держсудадміністрації, його заступники;
  • керівник держслужби в інших держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, його заступники.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали