Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Оплата праці цивільних осіб на лінії зіткнення

06.07.2020 306 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 7)

У цій консультації торкнемося питань, пов’язаних із стимулюванням праці в нинішніх умовах цивільних осіб, залучених до робіт із захисту Вітчизни.

Насамперед зауважимо, що постановою КМУ від 22.07.15 р. № 522 «Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції» (далі – Постанова № 522) було передбачено підвищення на 50 % заробітку працівників бюджетних установ, закладів та організацій, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції (далі – АТО) безпосередньо в районах її проведення. Така оплата провадилась за фактичний час перебування в цих районах.

Однак Постанова № 522 втратила чинність після прийняття постанови КМУ від 05.09.18 р. № 708 «Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, працівників, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також працівників державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення» (далі – Постанова № 708).

Як бачимо з назви, Постанова № 708 більш чітко визначила осіб, яким установлюються особливі умови оплати праці, та розширила коло осіб, а саме тих, хто:

  • бере участь у забезпеченні проведення АТО;
  • залучений до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  • є працівником бюджетної установи (закладу, організації), що розміщена в населеному пункті, розташованому на лінії зіткнення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали