• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи оплачується лікарняний, оформлений із порушенням?

22.12.2018 1781 0 2


Комісія із соціального страхування установи повернула поданий працівником листок непрацездатності (далі – ЛН) через неправильне його оформлення медзакладом. Чи може працівник вимагати від установи матеріальне забезпечення за таким ЛН, адже він дійсно хворів?


Нагадаємо, що рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг ухвалюється комісією (уповноваженим) із соціального страхування (далі – комісія), що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації.

Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності затверджено постановою правління ФСС від 19.07.18 р. № 13 (далі – Положення № 13).

Комісія (уповноважений) здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, ухвалює рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково). Також вона зобов’язана розглядати підставу і правильність видачі та заповнення ЛН та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення (п. 2.2 Положення № 13).

Якщо ЛН видано та оформлено з порушенням вимог відповідних нормативно-правових актів, то він має бути повернутий до закладу охорони здоров’я, що видав його, для внесення належних виправлень. І лише після цього, тобто на підставі правильно оформленого ЛН, комісія може ухвалити рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали