• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оплачуємо заміщення тимчасово відсутнього працівника

Нове

09.10.2019 45 0 0

Ситуація: прибиральник закладу дошкільної освіти за наказом директора виконував обов’язки тимчасово відсутнього двірника. Як оформити зазначену роботу і як її оплатити? Чинне законодавство передбачає декілька варіантів оформлення виконання таких обов’язків та їх оплати. Розглянемо їх детально.

Сумісництвом уважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації.

Умови і порядок роботи за сумісництвом визначено постановою КМУ від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова № 245), а також Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43.

Згідно з п. 1 Постанови № 245 така робота має виконуватися у вільний від роботи час, а її тривалість не може перевищувати чотирьох годин на день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половини місячної норми робочого часу. Оскільки відповідно до ст. 50 КЗпП нормована тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тривалість роботи за сумісництвом розраховуватиметься виходячи із цієї норми. Тобто 20 годин на тиждень, якщо за основною займаною посадою тривалість робочого часу, як у наведеній вище ситуації, дорівнює 40 годин на тиждень.

Зарплата за роботу за сумісництвом не залежить від зарплати за основним місцем роботи та здійснюється за фактично відпрацьований час відповідно до посадового окладу, установленого в штатному розписі закладу за цією посадою.

Посадовий оклад прибиральника службових приміщень згідно з додатком 12 до наказу МОН від 26.09.05 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (далі – Наказ № 557) установлюється за 1–2-м тарифним розрядом. Станом на 1 січня 2019 року їх розміри становлять 1 921 грн та 2 094 грн відповідно. Конкретний розмір посадового окладу працівникові встановлює керівник закладу (п. 2 Наказу № 557.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали