Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Загальні відпусткові питання

25.05.2020 480 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 6)

Хто не мріяв на початку року про щорічну відпустку на березі моря. Але цього року всі отримали «шанс» на незаплановану відпустку (щорічну основну або додаткову), а дехто – навіть на неоплачувану. Отже, кому як пощастило. А наша ж бухгалтерська справа – правильно оформити та оплатити. Тож пройдемося по основних питаннях надання щорічних та додаткових відпусток.

Надання всім працівникам щорічної оплачуваної відпустки є реалізацією їхнього права на відпочинок, закріпленого ст. 45 Конституції України.

Умови, тривалість і порядок надання працівникам відпусток визначаються КЗпП та Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504).

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності.

Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали