• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Забезпечення працівників засобами індивідуального захисту: порядок та особливості

20.11.2019 723 0 0

Однією зі складових комплексу заходів з охорони праці в установах із шкідливими та небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням або здійснюваних у несприятливих метеорологічних умовах, є забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), мийними і знезараджувальними засобами.

Передусім нагадаємо, що під ЗІЗ розуміється спорядження, що призначається для носіння користувачем та забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров’я.

Питання забезпечення працівників ЗІЗ досить вичерпно врегульоване чинним законодавством, зокрема:

Крім того, на сьогодні чинними є низка інших нормативних актів, у тому числі відомчих, якими визначаються норми безоплатного надання мила, мийних та знешкоджуючих засобів працівникам окремих сфер діяльності та професій. З їх переліком можна ознайомитися в листі Державної санітарно-епідеміологічної служби від 14.10.11 р. № 01.03/3093 «Щодо нормативно-правових засад надання безоплатного мила, мийних та знешкоджуючих засобів працівникам».

Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ відповідно до вимог законодавства. До того ж, засоби індивідуального захисту мають відповідати вимогам Технічного регламенту № 761.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали