• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Неповний робочий час у бюджетній установі

08.05.2019 116 0 1

Оплата праці за професіями та галузями: запитання-відповіді (частина п’ята)

У бюджетній установі скоротили декілька штатних одиниць. У зв’язку із цим працівникам необхідно встановити режим неповного робочого часу. Якими нормативними документами при цьому слід керуватися та які моменти врахувати?

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ст. 50 КЗпП).

Підприємства та організації, укладаючи колективний договір, можуть установлювати меншу тривалість робочого часу, ніж передбачено ч. 1 ст. 50 КЗпП.

Отже, як під час прийняття на роботу, так і надалі за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може вводитися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. У деяких випадках, зокрема на прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, у тому числі таку, яка знаходиться під її опікою, або працівника, який доглядає за хворим членом сім’ї згідно з медичним висновком, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний установлювати їм неповний робочий день або непов­ний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Законом не передбачено конкретну тривалість неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня та кількість днів, які працівник має відпрацювати, визначається за угодою. Неповний робочий час можна встановити шляхом зменшення або тривалості щоденної роботи, або кількості робочих днів, або одночасно і того і того.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали