• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна оформити сумісника в штат шляхом переведення?

30.01.2020 176 0 1

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 2)

Насамперед нагадаємо, що сумісництво – це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у тій самій чи іншій установі.

Трудові відносини працівників, які працюють за трудовими угодами, з різними установами, організаціями, підприємствами незалежно від галузі, виду діяльності та форм власності, регулюються такими законодавчими актами, насамперед, КЗпП.

Як передбачає ч. 2 ст. 21 КЗпП, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Саме зазначена норма КЗпП дає право працівнику виконувати роботу на умовах сумісництва.

Тепер з’ясуємо, чи можна в межах однієї установи перевести працівника із сумісництва на основну роботу.

Переведення — це зміна умов трудового договору, обумовлених під час його укладення. По суті, це доручення працівникові виконувати роботу, не передбачену трудовим договором, під час виконання якої змінюється обсяг чи характер обов’язків, розмір заробітної плати, місце роботи та інші істотні умови.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали