• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Компенсація за не використану відпустку колишнім працівником

27.02.2020 154 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 3)

У цій ситуації краще нарахувати компенсацію за невикористані дні відпустки й виплатити звільненій працівниці. Адже в разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком (ч. 2 ст. 233 КЗпП).

Зауважимо, що період відпустки по вагітності та пологах включається до стажу для надання щорічної відпустки, а період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — не включається (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки», далі — Закон № 504).

Звісно, виникає запитання: як у такому разі застосовувати норму абзацу другого п. 6 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 к. д. керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.97 р. № 346.

Там сказано: у разі звільнення керівних, педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників закладів освіти та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, які до звільнення пропрацювали не менш ніж 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості. Проте механізму реалізації цієї норми чітко не визначено. Очевидно, що вона застосовується для обчислення суми компенсації за невикористану щорічну основну відпустку педпрацівника, який у перший робочий рік або в робочому році, в якому він звільняється, відпрацював не менше 10 місяців.

У нашій ситуації викладачка останні 2,5 роки перебувала у відпустці для догляду за дитиною до трьох років і не виходила на роботу. Тому обчислимо за загальним порядком, за скільки днів невикористаної щорічної основної відпустки потрібно нарахувати їй компенсацію.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали