• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коли подавати заяву на проведення позачергової атестації?

12.06.2019 700 0 0

Учитель атестувався в березні 2017 року і претендував на позачергове присвоєння кваліфікаційної категорії у квітні 2019 року, у чому йому було відмовлено з мотивацією, що проходити атестацію він може лише 2020 року, а заяву слід подати до 10.10.19 р. Він же подав заяву 15.09.18 р. Але ж атестація з метою підвищення кваліфікації може проводитися не раніше як за 2 роки після присвоєння попередньої. На 01.04.19 р. – це більший строк ніж 2 роки із дня присвоєння кваліфікаційної категорії викладачу. Чи правомірні дії атестаційної комісії?

У Типовому положенні про атестацію педагогічних працівників, затвердженому наказом МОН від 06.10.10 р. № 930 (далі – Положення № 930), немає норми про те, що на момент подання педпрацівником заяви про позачергову атестацію має пройти понад 2 роки з моменту присвоєння кваліфікаційної категорії.

Згідно з п. 1.9 Положення № 930 позачергова атестація проводиться за заявою працівника з метою підвищення кваліфікаційної категорії (тарифного розряду) або за поданням керівника, педагогічної ради навчального закладу чи відповідного органу управління освітою з метою присвоєння працівнику кваліфікаційної категорії, педагогічного звання та в разі зниження ним рівня професійної діяльності.

Цим самим пунктом також передбачено, що позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніше, як через два роки після присвоєння попередньої.

Тобто якщо працівникові відповідну кваліфікаційну категорію присвоєно під час засідання атестаційної комісії в березні 2017 року, то наступну, більш високу, кваліфікаційну категорію на умовах позачергової атестації йому може бути присвоєно під час засідання відповідної атестаційної комісії в березні 2019 року.

Проте атестація педагогічних працівників проходить за певною процедурою протягом певного строку відповідного навчального року, починаючи з подання до відповідних атестаційних комісій керівником навчального закладу списків педагогічних працівників, а педагогічним працівником – заяви на позачергову атестацію з метою присвоєння більш високої кваліфікаційної категорії. Подання щодо зниження рівня кваліфікаційної категорії у зв’язку з погіршенням професійної діяльності педагогічного працівника подає атестаційній комісії керівник або педагогічна рада закладу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали