• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як у формі № 1ДФ відобразити отримання благодійної стипендії?

24.04.2019 63 0 0

Установа виплачує благодійну стипендію дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, від юридичної організації. Оскільки не всі діти (особливо шкільного віку) мають рахунки в банку, кошти перераховуються на рахунок опікуна чи піклувальника, що представляє інтереси неповнолітньої дитини. У списку, що подається установою в банк, зазначається номер рахунку та ідентифікаційний номер опікуна. Як відобразити це у звіті за формою № 1ДФ? Чий це дохід: дитини чи піклувальника?

Законодавством передбачено, що трудові колективи, благодійні та інші громадські організації, фізичні особи можуть брати участь у забезпеченні реалізації заходів з охорони дитинства, поліпшення становища дітей, створення розвиненої системи сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, розвитку послуг із підтримки батьків або осіб, які їх замінюють, заходів, спрямованих на забезпечення відповідних умов для виховання, освіти, всебічного гармонійного культурного та фізичного розвитку дитини (ст. 5 Закону від 26.04.01 р. № 2402-III «Про охорону дитинства»).

Водночас відповідно до ст. 8 Закону від 13.01.05 р. № 2342-IV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, крім повного державного забезпечення виплачується соціальна стипендія в порядку та розмірі, установлених Кабміном, а також виплачується 100 % зарплати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики.

Підпунктом 165.1.26 Податкового кодексу (далі – ПК) установлено, що сума доходу у вигляді стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 ПК (у 2019 році – 2 690 грн.), не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставкою 18 %, визначеною в п. 167.1 ПК. У формі № 1ДФ вона відображається з ознакою доходу «150».

Крім того, згідно з пп. 165.1.23 ПК не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума доходу, отримана у вигляді вартості майна, а також сума грошової допомоги, що надається дітям-сиротам чи дітям, позбавленим батьківського піклування (у т. ч. випускникам ПТНЗ і ВНЗ I–IV рівнів акредитації), у порядку і розмірах, визначених Кабміном (постанова КМУ від 05.04.94 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування»). Ознака цього доходу для заповнення форми № 1ДФ – «147».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали