• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як розрахувати зарплату, якщо місяць відпрацьовано не повністю?

05.06.2019 143 0 0

Як на підставі окладу (тарифної ставки) обчислити зарплату працівникові, який не відпрацював місячну норму праці?

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу, а її розмір залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства (ст. 1 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108).

Як установлено ст. 97 КЗпП, оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці.

У кожному конкретному випадку має застосовуватися саме та форма оплати праці, яка найбільше відповідатиме організаційно-технічним умовам виробництва і сприятиме поліпшенню результатів трудової діяльності.

У трудовому договорі з працівником обумовлюється, за якою формою (системою) буде здійснюватися оплата його праці. Зокрема, якщо запроваджується погодинна система, то встановлюється норма праці – годинна або місячна, за якою провадитиметься оплата: за відпрацьовані години чи за місяць.

У разі погодинної оплати праці розмір зарплати працівників залежить від тарифної ставки (окладу) та кількості відпрацьованого часу. Тобто основна зарплата визначається на підставі відпрацьованого робочого часу та кваліфікації працівника. При цьому зарплата обчислюється за одним із варіантів:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали