Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Як привести назви посад закладу культури у відповідність до назв класифікатора професій

27.12.2019 2055 0 0

Умови та оплата праці в бюджетних установах (частина 1)

У Палаці культури згідно із чинними Типовими штатними нормативами клубних закладів, затвердженими наказом Мінкульту від 20.09.11 р. № 767/0/16-11, є посади «провідний методист» і «методист І категорії». Як привести штатний розпис цього закладу у відповідність до Класифікатора професій, якщо в ньому передбачено лише посаду «методист»?

Використовуючи назви професій у локальних документах установ, зокрема і штатних розписах, слід керуватися нормами додатка В до Національного класифікатора «Класифікатор професій ДК 003:2010», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – ДК 003:2010).

Примітка 1 зазначеного додатка пояснює умови застосування похідних слів, а саме: «похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної приналежності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду нової професії». Тобто ДК 003:2010 дає змогу кадровикам застосовувати інші необхідні терміни та словосполучення до професійних назв робіт, які важливі у трудовій діяльності.

Тому від базової професійної назви роботи «методист» за потреби можна утворити такі похідні професійні назви, як «провідний методист» або «методист І категорії» з тим самим кодом 2351.2.

Використання похідного слова може істотно змінити і кваліфікаційні вимоги до посади. Наприклад, для посади «методист» вимагається наявність ступеня спеціаліста чи магістра, без вимог до стажу роботи, тоді як для тієї самої посади, але І категорії, уже потрібен мінімальний стаж – зазвичай 1–2 роки на посаді «методиста».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали