• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оформити переведення вчителя на роботу до іншого закладу освіти?

05.06.2019 55 0 0

Учителя закладу загальної середньої освіти у зв’язку зі зменшенням педагогічного навантаження на наступний навчальний рік за його бажанням переводять до іншого навчального закладу. Як оформити звільнення в порядку переведення?

Чинним законодавством, а саме ст. 32, 170 КЗпП, передбачено, що працівник може змінити робоче місце в порядку переведення. Відповідно до ст. 32 КЗпП переведення на іншу роботу може проводитись лише за згодою працівника:

  • на тому самому підприємстві, в установі, організації;
  • на інше підприємство, в установу, організацію (далі – установа);
  • в іншу місцевість разом із підприємством, установою, організацією.

Переведення працівника за його згодою до іншої установи є однією з підстав для розірвання трудового договору за попереднім місцем роботи (п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Відповідно на новій роботі працівник укладає трудовий договір, що оформлюється наказом про його призначення на відповідну посаду порядком переведення.

Законодавством не визначено переліку підстав, які дозволяють переведення працівника за його згодою, а також не встановлено форму надання згоди працівника на таке переведення.

Отже, ініціатором переведення може бути як сам працівник, так і керівник установи, тобто той, хто зацікавлений у переведенні. Щоб уникнути непорозумінь та трудових спорів, ліпше все ж таки отримати згоду працівника на переведення в письмовій формі, оскільки тоді в наказі про переведення можна послатися не на усну згоду працівника (що буде важко довести в разі виникнення спору), а на письмово зафіксовану згоду, що буде незаперечним доказом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали