• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що треба знати про навчальну відпустку

27.03.2018 909 0 1

Працівник бюджетної установи навчається у вищому навчальному закладі (далі – ВНЗ) за заочною формою навчання. З’ясуємо, що потрібно знати установі-роботодавцю про навчальний заклад, які документи слід вимагати від працівника-студента для підтвердження підстав надання йому навчальної відпустки, коли та за яким КЕКВ оплачувати йому проїзд до ВНЗ, який знаходиться в іншому місті.

Статтею 53 Конституції України встановлено, що кожен громадянин має право на освіту. Вища освіта є складовою системи освіти України, визначеної Законом від 05.09.17 р. № 2145-VIII «Про освіту». Цей Закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, а також визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти.

Держава здійснює соціальний захист громадян, тобто вихованців, учнів, студентів, курсантів, аспірантів, докторантів та інших осіб, незалежно від форми їх навчання і типів закладів освіти, де вони навчаються. Крім того, студентам, які поєднують роботу з навчанням, держава надає пільги та гарантії, визначені ст. 208–218 КЗпП та Законом від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504). До таких пільг належить додаткова відпустка у зв’язку з навчанням.

Розглянемо детальніше, як громадянин, який працює та одночасно навчається у ВНЗ, реалізує право на таку пільгу.

Відповідно до ст. 15 Закону № 504 відпустка у зв’язку з навчанням надається працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у ВНЗ із різними формами навчання, тобто з вечірньою або заочною. Їм надаються додаткові оплачувані відпустки, а саме:

  • на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів у ВНЗ;
  • на період складання державних іспитів у ВНЗ, незалежно від рівня акредитації;
  • на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи);
  • на період складання вступних іспитів в аспірантуру;
  • працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання – один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 % середньої заробітної плати працівника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали