• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Що робити, якщо назви посади немає в класифікаторі професій?

14.08.2019 878 0 1

Як відомо, у кадровій документації (трудових книжках, наказах, штатних розписах тощо) записи про назви роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконуються відповідно до назв професій і посад, зазначених у ДК 003:2010, та відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58 (далі – Інструкція № 58).

Слід також пам’ятати, що правильну назву професії і розділу ДК 003:2010, до якого вона належить, треба вибирати виходячи з функціональних обов’язків працівника, викладених у посадовій інструкції.

Дійсно, у ДК 003:2010 немає такої посади як «музичний керівник», а за кодом 2455.2 є посада «керівник музичний». У такому разі слід привести штатний розпис у відповідність до ДК 003:2010.

У листі Мінсоцполітики від 02.10.18 р. № 18921/0/2-18/28 надано роз’яснення щодо процедури приведення штатного розпису у відповідність до ДК 003:2010. Так, спочатку назви посад (професій), зазначені в штатному розписі, порівнюються з наявними в ДК 003:2010. Потім розглядаються фактично виконувані працівниками завдання та обов’язки на відповідність назвам посад (професій) з урахуванням кваліфікаційних характеристик та кваліфікаційних вимог, установлених для цих професій. Оформлюються результати аналізу штатного розпису та готується доповідна записка про необхідність внесення змін до штатного розпису. І насамкінець видаються наказ з основної діяльності про внесення змін до штатного розпису і наказ з особового складу про внесення змін до трудової книжки працівників та інших кадрових документів (особова картка, посадова інструкція тощо).

Зауважте, що виправлення технічних помилок або зміна назв професій без зміни кодів (наприклад, зміна назв професій «менеджер (управитель) зі збуту» на «менеджер (управитель) із збуту» (код 1475.4), «прибиральник» на «прибиральник службових приміщень» (код 9132), «стенографістка» на «стенографіст» (код 4111)) не потребують попередньої згоди працівників, які обіймають відповідні посади, оскільки ці зміни не пов’язані зі зміною завдань та обов’язків за посадами (професіями), кваліфікаційних вимог до працівника, оплати праці тощо.

Якщо ж зміна назви посади (професії) зумовлює зміну посадових (робочих) обов’язків, розряду, розміру оплати праці тощо, працівник має бути повідомлений про це не пізніше ніж за два місяці.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали