Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Централізовані бухгалтерії: статус та функціонування

22.11.2018 1598 0 1

Здійснення бухгалтерського обліку є обов’язковим для всіх установ, організацій, закладів, незалежно від їх підпорядкування. Розглянемо, як створюються централізовані бухгалтерії, які завдання та повноваження покладаються на них та як має здійснюватися оплата праці їх працівників.

Бухгалтерський облік визнано обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємствами, організаціями, установами. На його даних ґрунтуються фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник (ст. 3 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», далі – Закон № 996).

Відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого строку покладається на уповноважений орган (посадову особу), який здійснює керівництво установою, або на власника (ч. 3 ст. 8 Закону № 996).

Інша річ – в якій формі такий облік буде організовано.

Однією з форм організації бухобліку (її, до речі, серед інших форм установа обирає самостійно з дотриманням норм Закону № 996) згідно зі ст. 8 цього Закону є ведення на договірних засадах бухобліку централізованою бухгалтерією.

Виходячи зі ст. 56 Бюджетного кодексу (далі – БК), завдання та функціональні обов’язки бухгалтерських служб, а також повноваження керівника цієї служби в бюджетних установах визначаються Кабміном. Тож постановою КМУ від 26.01.11 р. № 59 затверджено Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи (далі – Положення № 59).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали