• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сплата ЄСВ: пам’ятайте про відповідальність

23.01.2020 389 0 0

У січні 2020 року набули чинності нові рахунки для сплати ЄСВ на загально­обов'язкове державне соціальне страхування (далі – ЗДСС). Кошти, сплачені на старі рахунки, повертатимуться платникам. Утворення та накопичення заборгованості з ЄСВ призводить до негативних наслідків, зокрема фінансових санкцій. До яких саме, розповімо в цій статті.

Перш ніж розповісти про відповідальність за порушення, пов’язані зі сплатою ЄСВ, варто нагадати про його правову природу та вимоги, які встановив законодавець для платників-роботодавців.

Так, ЄСВ – це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи ЗДСС (обов’язково та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами ЗДСС (Закон від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», далі – Закон № 2464).

Страхувальники-роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за відповідний базовий звітний період (місяць, квартал), не пізніше ніж 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, шляхом перерахування безготівкових коштів із банківського рахунка.

Також нагадаємо, що відповідно до пп. 1 п. 1 розд. ІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449 (далі – Інструкція № 449), платниками ЄСВ є, зокрема, такі роботодавці, як:

  • підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за ЦПД (крім ЦПД, укладеного з фізособою-підприємцем, якщо виконувані ним роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань);
  • філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали