Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спортивна школа надає платні послуги басейну: чи застосовувати РРО?

Спортивна школа (бюджетна установа) надає платні послуги з користування басейном. Плата за ці послуги надходить як безготівково через Казначейство на спеціальний рахунок, так і готівкою в касу установи з оформленням прибуткових ордерів. Чи потрібно при наданні цих послуг застосовувати РРО? Якщо так, то яку відповідальність передбачено законодавством за незастосування РРО?

Із 01.01.15 р. установи, які надають платні послуги за готівку, мають застосовувати РРО. Це обумовлено внесенням змін до Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), а саме: із переліку суб’єктів господарювання (далі – СГ), які раніше мали право не застосовувати РРО (за умови оформлення готівкових касових операцій відповідним чином), вилучено тих СГ, які надають послуги. До таких СГ належать також і бюджетні установи, які надають платні послуги за готівку (п. 1 ст. 9 Закону № 265). При цьому існують винятки із загальних вимог щодо застосування РРО.

Так, пільгами щодо незастосування РРО користуються ті установи, діяльність яких із надання платних послуг належить до Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 на виконання вимог ст. 10 Закону № 265 (форми діяльності з цього Переліку, у яких надавачами послуг можуть бути бюджетні установи).

Діяльність із надання установами платних послуг басейну не належить до вищезгаданого Переліку. Отже, спортивна школа, яка є бюджетною установою, у разі надання таких послуг за готівку з 01.01.15 р. повинна застосовувати РРО.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали