Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Звітність щодо ЄСВ: заповнюємо без помилок

02.07.2018 2378 0 2

Акценти статті:

  • визначення бази нарахування ЄСВ на виплати працівникам, зокрема виходячи з розрахунку МЗП;
  • виправлення помилок, допущених у звітності з ЄСВ за попередні звітні періоди.

Ситуація 1
За травень 2018 року працівникові повністю нараховано та виплачено (перераховано на картку) зарплату, яку було відображено у Звіті з ЄСВ за травень. У червні працівникові було виплачено аванс за першу половину місяця, але в цьому ж місяці він подав до бухгалтерії листок непрацездатності (далі – ЛН) за період з 29.05.18 р. до 22.06.18 р. Як виправити в таблиці 6 Звіту з ЄСВ дані про зарплату за травень та правильно показати зарплату й лікарняні за червень? Чи потрібно суму авансу за червень показувати з від’ємним значенням?

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435).

У додатку 4 до цього Порядку наведено форму № Д4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів» (далі – Звіт з ЄСВ).

Якщо за робочі дні, протягом яких працівник хворів згідно з ЛН, йому нараховано зарплату, то така виплата вважається надмірно нарахованою і тому необхідно виключити її суму з персоніфікованих даних за той місяць, в якому вона була нарахована.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали