Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно подавати та за якою формою Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік?

Для відповіді на це запитання проаналізуємо, як змінювалися відповідні норми податкового законодавства.

Ми пам’ятаємо, як на початку 2015 року всі очікували на скасування наказу Мінфіну від 27.01.14 р. № 85 (далі – Наказ № 85), яким затверджено  форму та Порядок складання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій (далі – Звіт). Адже починаючи з 01.01.15 р. бюджетні установи були визначені неплатниками податку на прибуток, і до 12.08.15 р. Податковий кодекс (далі – ПК) не містив норми щодо затвердження податковими органами форми подібного звіту та порядку її заповнення.

Та починаючи з 13.08.15 р., із прийняттям Закону від 17.07.15 р. № 652-VIII (далі – Закон № 652), ПК було доповнено нормою, згідно з якою неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ПК, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за затвердженою податківцями формою у строки, передбачені для подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств (п. 46.2 ПК). Але дотриматися цієї норми практично неможливо.

Спочатку поговоримо про строки. Після прийняття Закону № 652 до 01.01.16 р. ми ще мали норму п. 57.1 ПК, згідно з якою неприбуткові установи сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік. Згідно із Законом від 24.12.15 р. № 909-VIII таку норму було вилучено, і замість неї жодних норм щодо строків звітування з податку на прибуток неприбутковими, у тому числі бюджетними, організаціями законодавством не встановлено.

Залишається орієнтуватися на нечинні норми, хоча це не зовсім правомірно.

Тепер звернемо увагу на назву звіту. Виходячи з вищенаведеної норми п. 46.2 ПК, це має бути звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. На сьогодні форми саме такого документа не затверджено, тому подання до органу ДФС звіту з іншою назвою супе-речитиме нормам ПК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали