• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи треба закладу освіти реєструватися платником ПДВ?

16.01.2020 180 0 1

Відповідно до пп. 197.1.2 ПК операції з постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти закладами освіти звільняються від обкладення ПДВ, у тому числі навчання аспірантів і докторантів закладами освіти, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також послуг із виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг із проживання учнів або студентів у гуртожитках.

До таких послуг належать послуги (ЗІР, категорія 101.04; Індивідуальна податкова консультація ДФС від 14.09.18 р. № 4037/6/99-99-15-03-02-15/ІПК):

  • із виховання та навчання дітей, які постачаються дитячими музичними та художніми школами, школами мистецтв, будинками культури (гра на музичних інструментах, хореографія, образотворче мистецтво, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп’ютерного навчання);
  • утримання, виховання та навчання дітей у дошкільних навчальних закладах як у межах обсягу, установленого навчальними планами і програмами, так і понад цей обсяг;
  • усіх видів освітньої діяльності, які постачаються закладами загальної освіти I–III ступенів;
  • усіх видів освітньої діяльності, які постачаються закладами професійно-технічної освіти;
  • усіх видів освітньої діяльності, які постачаються закладами вищої освіти, у тому числі для здобуття іншої вищої та післядипломної освіти;
  • навчання слухачів підготовчих відділень закладів вищої освіти;
  • повторного вивчення відрахованими студентами (курсантами) окремих дисциплін і курсів із подальшим складенням іспитів;
  • навчання аспірантів і докторантів;
  • приймання кандидатських іспитів;
  • надання наукових консультацій для осіб, які підвищують кваліфікацію самостійно;
  • довузівської підготовки;
  • проведення лекцій із питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань, туризму і краєзнавства;
  • надання консультацій для учнів, вихованців, студентів, курсантів понад обсяги, установлені навчальними планами і програмами, для аспірантів, докторантів;
  • організації літніх мовних курсів, шкіл, семінарів; групових та індивідуальних занять фізкультурою та спортом на стадіонах, у спортивних залах і плавальних басейнах, на тенісних кортах для дітей, учнів і студентів.

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється ст. 180–183 ПК та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130 (далі – Положення № 1130).

Як визначено ст. 181 та 182 ПК, реєстрація особи як платника ПДВ може здійснюватися як обов’язково, так і за її добровільним рішенням.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали