• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як оподатковуються подарунки для переможців конкурсу?

03.08.2018 107 0 2

Після закінчення навчального року було проаналізовано досягнення в навчанні учнів школи та обрано трьох кращих учнів. Аби заохотити переможців, школа придбала планшети різної вартості: за перше місце – за 2 500 грн., друге – 1 800 грн., третє – 1 500 грн. Чи підлягає оподаткуванню вартість подарунка та як її відобразити у формі № 1ДФ?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків, яка не перевищує 25 % мінімальної зарплати (далі – МЗП) (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 Податкового кодексу, далі – ПК).

Зверніть увагу: зазначена норма застосовується тільки до подарунків у натуральній формі.

Законом від 07.12.17 р. № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» із 1 січня поточного року МЗП установлена на рівні 3 723 грн. Тобто якщо юрособа надала фізособі подарунок вартістю не більше 930,75 грн. (3 723 грн. х 25 %), то він не обкладається ПДФО та військовим збором (далі – ВЗ).

Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, інших, ніж виграш (приз) у лотерею, здійснюється у загальному порядку за ставкою 18 %, що остаточно оподатковуються під час їх нарахування, за ставкою, визначеною в абзаці першому п. 167.1 ПК (пп. 170.6.3 ПК).

Під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, визначеними згідно з ПК, помножена на коефіцієнт (К), який обчислюється за формулою

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали