Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи вважати місяць базовим, якщо збільшилася надбавка за високі досягнення?

В установі на початку кожного року видається наказ про встановлення загального по установі розміру надбавки за високі досягнення, складність і напруженість у роботі (далі – надбавка за високі досягнення), що буде виплачуватися працівникам протягом цього року. Щороку розмір надбавки змінюється – то зменшується, то збільшується в порівнянні з минулорічною в залежності від виділених асигнувань. Чи є підстави вважати базовим січень 2015 року, на який встановлено більший розмір надбавки, ніж у 2014 році? Є прогнози, що у III кварталі цього року надбавка взагалі не нараховуватиметься, а буде поновлена лише з жовтня. Чи вважатиметься в такому разі жовтень базовим місяцем?

Ні, підстав вважати такі місяці базовими немає.

Мабуть, кожна установа в подібних ситуаціях замислюється над відповіддю на запитання, чи вважати базовим місяць, у якому в порівнянні з попереднім підвищився відсоток та сума надбавки за високі досягнення. Розглянемо, як зняти таке питання з порядку денного.

Щоб з’ясувати, чи впливає збільшення тієї чи іншої складової зарплати на визначення місяць базовим, звернемося до положень Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078 (далі – Порядок № 1078). Зараз нас цікавить п. 2 цього Порядку, згідно з нормами якого в цілому індексації підлягають грошові доходи громадян, що не мають разового характеру, а конкретно – оплата праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Чи можна надбавку за високі досягнення вважати такою, що має постійний характер? Без сумніву, на це запитання майже всі дадуть однозначну відповідь – ні. І відомо чому. Розмір цієї надбавки в різних установах може змінюватися з різною періодичністю – або щорічно, або щоквартально, або щомісячно протягом року. Зрозуміло, що це залежить від наявності коштів, передбачених кошторисами. В окремих установах її розмір може залежати від досягнень працівника на тій чи іншій посаді. Тож про який постійний характер тут можна говорити?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали