Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи коригуються суми індексації при визначенні суми оплати відпустки?

Наталя Волкова

14.07.2016 3167 0 1


Чи включається до виплат, що враховуються при визначенні середнього заробітку для оплати відпустки, індексація доходів працівника? Чи підлягають її суми коригуванню в разі підвищення окладів?


Так, суми індексації включаються при проведенні розрахунків і коригуються.

Відповідно до п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100), при проведенні такого обчислення до розрахунку включається, зокрема, основна заробітна плата. При цьому в самому Порядку № 100 не наведено визначення терміна «основна зарплата». Проте це зовсім не означає, що є підстави ототожнювати цей показник із показником фонду основної зарплати, визначеним у п. 2.1 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі – Інструкція № 5). Адже Порядок № 100 не відсилає нас для тлумачення його норм до Інструкції № 5. Так само і зазначеною Інструкцією не передбачено використовувати її норми для обчислення середньої зарплати (наприклад, для оплати відпусток).

Тому є цілком безпечним слідування рекомендаціям Мінсоцполітики, викладеним у листі від 22.06.15 р. № 802/13/84-15, щодо включення до розрахунку сум індексації. Напевно, тут малося на увазі віднесення цих виплат до основної зарплати (до інших складових – доплати, надбавки, премії, винагороди – індексацію не віднесеш). А можливо, малися на увазі виплати з ознакою «тощо» – останнє слово в кінці першого речення п. 3 Порядку № 100, наведене після переліку конкретних складових, що беруть участь у розрахунках.

Додає впевненості ще й той факт, що індексація не входить у перелік виплат, що не включаються до розрахунків середньої зарплати, наведеного в п. 4 Порядку № 100.

Отже, ми з’ясували, що включення до розрахунків середньої зарплати сум індексації не призведе до порушення жодного із зазначених вище документів, а крім того, буде відповідати рекомендаціям Мінсоцполітики.

А далі, враховуючи норму п. 10 Порядку № 100, за якою коригуванню в разі підвищення окладів підлягає зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої зарплати, доходимо висновку, що індексація у складі таких виплат також підлягає коригуванню на коефіцієнт підвищення.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

1344 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали