• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як мали змінитися оклади та суми індексації в центрах соціальних служб з 01.12.15 р.?

Посадові оклади працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центри) з 1 грудня 2015 року мали бути підвищені на 25 % на підставі наказу Мінсоцполітики від 30.12.15 р. № 1264 (далі – Наказ № 1264). Який саме оклад підлягав підвищенню – схемний, передбачений відповідним наказом, чи встановлений у штатному розписі на рівні, не нижчому від мінімальної зарплати? Як таке підвищення вплине на розмір індексації, право на яку мали працівники до вказаного підвищення?

Підвищенню підлягав схемний оклад, установлений для тієї чи іншої посади працівника центру. Аргументуємо такий висновок.

Згідно з нормами Наказу № 1264 з 1 грудня 2015 року на 25 % мали бути підвищені посадові оклади, розміри яких затверджено наказом Мінсоцполітики від 05.04.06 р. № 104 (далі – Наказ № 104).

Звертаючись до Наказу № 104, констатуємо, що розмір посадових окладів для працівників центрів наведено в додатках 1–7 до цього наказу. Тобто саме ці оклади підлягають підвищенню на 25 %. А далі застосовуємо норму абзацу другого п. 1 Наказу № 104 для випадку, коли розміри посадових окладів працівників, наведені в зазначених додатках, виявляються нижчими за розмір мінімальної зарплати, і встановлюємо посадові оклади на рівні мінімальної зарплати.

Отже, наприклад, при підвищенні на 25 % схемного окладу, установленого додатком 1 до Наказу № 104 для спеціаліста II категорії (за I групою областей), він дорівнюватиме 921,25 грн. або 921 грн. (737 грн. х 1,25).

Застосовуючи наведені вище норми абзацу другого п. 1 Наказу № 104, установлюємо у штатному розписі посадовий оклад такому спеціалісту в розмірі 1 378 грн. За таким самим окладом здійснювалася оплата його праці у вересні – листопаді 2015 року. Тобто розмір посадового окладу для такого працівника, установлений для нього у штатному розписі, з 1 грудня 2015 року не змінився і залишається таким на сьогодні.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали