• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закупівля послуг із поточного ремонту: особливості та ризики

23.11.2018 1156 0 2

Процедуру закупівлі робіт із капітального ремонту розглянуто в публікації «Закупівля робіт із капремонту: покроковий алгоритм дій». Ця консультація присвячена закупівлі послуг із поточного ремонту. Оскільки деякі кроки цих процедур є спільними, ми наведемо відповідні посилання на першу статтю. Висвітлення нюансів проведення закупівлі послуг із поточного ремонту дозволить вам уникнути ризикових ситуацій у роботі.

Часто-густо плутаються, які види робіт віднести до поточного, а які – до капітального ремонту. Знати це важливо, оскільки від правильного визначення виду робіт залежить, чи грамотно проведе закупівлю замовник. Головне, що в разі помилки замовника під час закупівлі може постраждати не тільки він сам, але й контрагент за договором, адже суд може визнати договір недійсним.

Насамперед нам потрібно правильно визначити предмет закупівлі. Для цього слід розібратися, до якого виду ремонту (поточного чи капітального) відносяться необхідні роботи, адже від цього та від суми закупівлі залежать подальші дії замовника – проводити відкриті торги чи закупити за прямим договором.

Річ у тім, що Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) капітальний ремонт віднесено до робіт (п. 22 ч. 1 ст. 1), а поточний – до послуг (п. 17 ч. 1 ст. 1).

Предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі) (п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Послуги – це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт (п. 17 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали