• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Закупівля препаратів та ліків для тварин

17.07.2019 230 0 0

Ситуація. Замовник має потребу закупити для собак ветеринарні препарати, якими лікують виключно тварин, і лікарські засоби, якими можна лікувати як людей, так і тварин.

Як визначати предмет закупівлі таких препаратів: за третьою цифрою Національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.15 р. № 1749 (далі – ЄСЗ), як для лікарських засобів чи за четвертою цифрою ЄЗС як для інших товарів, що не є лікарськими засобами? Чи потрібно наводити міжнародну непатентовану назву (далі – МНН) кожного ветпрепарату, визначаючи предмет закупівлі?

Якщо замовник попередньо закуповував ліки для людей за третьою цифрою ЄЗС на суму, меншу за вартісний поріг, установлений Законом від 25.12.19 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), шляхом укладення прямого договору, то чи необхідно зараз ураховувати вартість закуплених для людей ліків, плануючи закупівлю на очікувану вартість ветпрепаратів та приймаючи рішення про застосування або незастосування цього Закону?

Як визначено п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 922, предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом.

При цьому відповідно до абзацу другого п. 1 розд. ІІ Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454 (далі – Порядок № 454), предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі ЄЗС за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Водночас згідно з абзацом шостим п. 1 розд. 2 Порядку № 454 під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри ЄЗС із зазначенням у дужках МНН. Якщо предмет закупівлі містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного засобу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали