Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Робота в системі ProZorro: процедура закупівлі

Ця стаття відповість на запитання: стосовно роботи в системі ProZorro, зокрема, при здійсненні закупівель на додатково виділені кошти.

Бюджетна установа є філією. Усі господарськi договори вона укладає самостійно від імені юридичної особи. Під час реєстрації на електронному майданчику необхідно зазначити назву замовника та повну назву юридичної особи. А як зазначити назву філії?

Вiдповiдно до п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) замовники – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з передбачених у цьому пункті ознак.

Таким чином, філії без статусу юридичної особи не можуть бути замовником. У нашій ситуації замовником є юридична особа, а фiлiя дiє від iменi замовника. При цьому на електронному майданчику необхідно зареєструватися замовнику, тобто юридичнiй особi.

Проте оскільки Цивільним кодексом (далі – ЦК) передбачено iнститут представництва, філія може укладати договори від імені юридичної особи. У такому разі в п. 3 «Найменування замовника» Форми звіту про укладені договори, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 22.03.16 р. № 490 (далі – Наказ № 490), рекомендуємо зазначити назву замовника в особі фiлiї.

На початку року проведено процедуру закупівлі в одного учасника та укладено договір закупівлі електроенергії до 31.12.16 р. на суму 1 млн грн. Згідно із планом асигнувань кошти надходять помісячно до кінця року. Але їх не вистачає для оплати електроенергії із серпня по грудень щомісячно. Тому в серпні 2016 року були внесені зміни до кошторису за КЕКВ 2273 за загальним фондом на суму 300 тис. грн. Ці додаткові кошти згідно із планом асигнувань також надходять помісячно (серпень, вересень, жовтень). На оплату електроенергії вони не можуть бути використані без проведення процедури закупівель за Законом № 922. Чи можна розпочати процедуру закупівлі за цим Законом на суму 300 тис. грн., якщо період закупівлі електроенергії за новим договором буде збігатися з періодом попереднього договору? Інакше кажучи, чи можуть діяти одночасно два договори за тим самим предметом закупівлі (постачання електроенергії) в одного і того самого учасника?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали