Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Публічні закупівлі: укладання та виконання договорів

Зміни в державних закупівлях торкнулися не лише процедурних моментів проведення торгів, а й певною мірою механізму укладання договору за результатами торгів. При цьому недотримання деяких оновлених норм матиме для замовника ризик визнання укладеного ним договору недійсним. Як має діяти замовник при укладанні та виконанні договору про закупівлю, щоб до нього не було запитань із боку контролюючих органів.

У народі кажуть: «Готуй сани влітку!» Напевно, не зайвим буде нагадати: щоб правильно укласти договір про закупівлю, замовнику варто продумати всі нюанси ще на етапі складання тендерної документації та правильно прописати в ній не лише вимоги до учасника, а й умови майбутнього договору про закупівлю у формі проекту такого договору.

Як передбачено п. 7 ч. 2 ст. 22 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), тендерна документація має містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. Зауважимо, що, на відміну від «паперових» торгів, зараз замовник не має вибору, що зазначати в документації конкурсних торгів: проект договору чи основні умови, які обов’язково будуть включені до договору про закупівлю. Тому ще на етапі підготовки проекту тендерної документації замовнику варто проаналізувати, яким він бачить майбутній договір про закупівлю. Це потрібно для того, щоб у тендерній документації були зазначені всі не тільки істотні, а й основні умови договору. Адже після вибору переможця перед укладанням договору про закупівлю замовник не зможе змінити проект договору, оскільки переможець погодиться з ним, подаючи тендерну пропозицію.

Стосовно складання проекту договору нагадаємо, що відповідно до ч. 2 ст. 181 Господарського кодексу (далі – ГК) проект договору може бути запропонований будь-якою зі сторін. При цьому сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформлює договір відповідно до вимог ч. 1 ст. 181 ГК і повертає один примірник договору другій стороні. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження в договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом із підписаним договором (ч. 4 ст. 181 ГК).

Ураховуючи те, що за Законом № 922 договір укладають відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції за результатами аукціону, а також з огляду на норми щодо укладання договорів, викладенi в ст. 181 ГК, вважаємо, що договір про закупівлю замовник із переможцем мають укласти вiдповiдно до погодженого ними в рамках процедури закупівлі проекту договору (без протоколу розбіжностей).

Крім того, при підготовці проекту договору замовнику стануть у пригоді такі положення:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали