• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Публічні закупівлі: замість тендерного комітету – уповноважена особа

Петро Кійко

05.07.2016 1604 0 1

Із цієї консультації ви дізнаєтесь: про альтернативу щодо відповідальних осіб під час проведення закупівель за бюджетні кошти, а саме уповноважених осіб.

У чому цінність цієї статті: надані рекомендації допоможуть визначитись із перевагами залучення до публічних закупівель уповноваженої особи, а також яких принципів потрібно дотримуватися для введення до штату уповноваженої особи.

Уповноважена особа: хто це?

З 01.08.16 р. повноцінно запрацює Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), який передбачає нові умови щодо осіб, відповідальних за проведення процедур закупівель за бюджетні кошти. Зокрема, ст. 11 цього Закону визначено, що для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб). Умови створення та роботи тендерного комітету є цілком зрозумілими, оскільки подібна організація закупівель діє на сьогодні. Тому більш предметно потрібно розглянути новий вид організації публічних закупівель – організація шляхом залучення уповноваженої особи.

Уповноважена особа (особи) – це службова, посадова та інша фізична особа замовника, визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із Законом № 922 на підставі власного розпорядчого рішення або трудового договору (контракту) (п. 33 ст. 1 Закону № 922). Згідно з визначенням, наведеним у Законі № 922, уповноважена особа є альтернативою тендерному комітету щодо проведення процедури публічних закупівель.

Вимоги до уповноваженої особи детально прописано у Примірному положенні про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженому наказом Мінекономрозвитку та торгівлі від 30.03.16 р. № 557 (далі – Положення № 557). Зокрема, у розд. ІІІ визначено умови роботи, вимоги до уповноваженої особи та обов’язки. Як передбачено п. 3.1 цього розділу, уповноважена особа здійснює діяльність на підставі рішення (наказу) замовника або трудового договору (контракту) відповідно до норм трудового законодавства. При цьому трудовий договір може укладатися строково, на невизначений строк або ж на строк проведення процедур закупівель.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали