Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи застосовувати конкурсні закупівлі, якщо виділено додаткові кошти на капремонт приміщення?

На початку року замовнику було виділено 300 тис. грн. на капітальний ремонт ліфтів та укладено договір без застосування процедури закупівлі. Через два місяці додатково виділено 1 100 тис. грн. на капітальний ремонт приміщень у тій самій будівлі, де знаходяться ліфти. Для виконання робіт із капремонту приміщень потрібно укласти договір на виготовлення проектно-кошторисної документації та оплатити експертизу за рахунок коштів виділеного додаткового фінансування. Чи потрібно здійснювати конкурсні закупівлі?

Основні правила з визначення вартості будівництва, реконструкції, капітального ремонту тощо встановлено в національному стандарті ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013, затвердженому наказом Мінрегіонбуду від 05.07.13 р. № 293. Цей стандарт має обов’язковий характер при визначенні вартості капітального ремонту об’єктів, який здійснюється за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій тощо.

Вимоги до проектної документації на капітальний ремонт установлено в ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Мінрегіонбуду від 04.06.14 р. № 163. Зокрема, у цьому документі зазначено, що капітальний ремонт – це сукупність робіт на об’єкті будівництва без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання в несучі та огороджувальні системи, при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання, у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також благоустрій території (п. 3.7 ДБН А.2.2-3:2014).

Слід зауважити, що всі види ремонтно-буді­вельних робіт (крім поточного ремонту) потребують наявності проектно-кошторисної документації. Порядок розроблення проектної документації на будівництво об’єктів затверджено наказом Мінрегіонбуду від 16.05.11 р. № 45 (далі – Порядок № 45) на виконання ст. 31 Закону від 17.02.11 р. № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності».

Вибір проектувальника здійснюється відповідно до Закону від 10.04.14 р. № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель» (далі – Закон № 1197). Обов’язковою вимогою до проектувальника є наявність сертифікованих виконавців (п. 1 Порядку № 45). Замовник укладає договір на виконання проектних робіт згідно із Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.05 р. № 668.

Далі розроблена проектна документація підлягає затвердженню та експертизі відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва та здійснення їх експертизи, затвердженого постановою КМУ від 11.05.11 р. № 560 (далі – Порядок № 560).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали