Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи варто вимагати кваліфікаційні документи для переговорної процедури з тим самим учасником

02.03.2020 1348 0 0

Як визначено Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками.

Водночас згідно з абзацом другим ч. 1 ст. 35 Закону № 922 замовник під час проведення переговорів вимагає від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям на підставі ч. 1 ст. 16 цього Закону. При цьому замовник має установити в тендерній документації хоча б один кваліфікаційний критерій. Утім, це може бути й два, й три критерії з-поміж тих, які передбачено у ч. 2 ст. 16 Закону № 922, а саме:

  • наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
  • наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  • наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Зауважимо, що згідно з ч. 3 ст. 16 Закону № 922 визначені замовником кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, наводяться в тендерній документації та вимагаються під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

З огляду на зазначене, як за відкритих торгів, так і в разі проведення переговорної процедури закупівлі замовник має право вибору: установити один, два або всі три кваліфікаційних критерії, передбачені Законом № 922. Зі свого боку учасник для підтвердження відповідності цим критеріям має подати кваліфікаційні документи.

Винятки: замовник не встановлює кваліфікаційні критерії, якщо проводить закупівлі:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали