• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна закупити ту саму послугу, але за різними типами закупівлі

13.02.2020 191 0 1

Відповідно до абзаців другого та третього ч. 1 ст. 2 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) положення цього Закону застосовуються до замовників-бюджетників за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн.

Як передбачено Порядком, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454 (далі – Порядок № 454), предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.15 р. № 1749 (далі – ЄЗС), за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

З огляду на вищевикладене робимо висновок, що такий предмет закупівлі, як послуги з теплопостачання, замовник повинен визначати не за об’єктами, які йому треба опалювати, а за ЄЗС за відповідним цифровим визначенням.

Таким чином, послуги з теплопостачання як для адмінбудівлі, так і для ліцею – це один предмет закупівлі.

Водночас зауважимо, що законодавство забороняє ділити предмет закупівлі.

Так, згідно з ч. 7 ст. 2 Закону № 922 забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали