• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна прописати в проєкті договору право на одностороннє розірвання договору

20.02.2020 338 0 0

Дійсно, Закон № 922 зобов’язує замовника включати до тендерної документації проєкт договору з порядком внесення змін до нього. Цей обов’язок закріплено в ч. 2 ст. 22 Закону № 922. При цьому питання розірвання договору на вимогу однієї зі сторін регулюють загальні положення Цивільного та Господарського кодексів (далі – ЦК, ГК).

Так, відповідно до ст. 651 ЦК сторони можуть розірвати договір лише за обопільною згодою, якщо інше не передбачено законом або умовами цього договору.

При цьому договір про закупівлю можна розірвати у зв’язку з істотною зміною обставин.

Так, згідно з ч. 1 ст. 652 ЦК якщо істотно змінились обставини, якими сторони керувалися при укладенні договору, то договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання.

До відома: зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

Якщо такий спір буде передано на вирішення суду, то ініціатору одностороннього розірвання договору доведеться доводити наявність у сукупності чотирьох умов, установлених ч. 2 ст. 652 ЦК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали